TROFEU SANT NARCÍS DE GIRONA (GEIEG)

(03/11/2018)

Primer trofeu de la temporada i primeres medalles aconseguides pels nostres nedadors/es!

Dissabte 3 de novembre, es va celebrar a les instal·lacions del Geieg Sant Ponç el trofeu Sant Narcís 2018 i el Club Natació Figueres va participar pel matí amb l’equip Infantil-Júnior i per la tarda amb l’equip Aleví.

L’equip Infantil-Júnior va nadar les següents proves al matí:

  • Núria Taboada López: 100 m. papallona
  • Ona Masdemont Guinda: 100 m. esquena
  • Cèlia Yueyuan Buxeda Bofill: 100 m. esquena
  • Marina Caixach Nikolayeva: 200 m. estils
  • Marina Ansón Barrientos: 200 m. estils
  • Adela Rodeja Parada: 100 m. braça
  • Lara López Romero: 100 m. braça
  • Júlia Almenara Barragan:  100 m. lliures
  • Martina Serra Salart:  100 m. lliures
  • Joana Pagès Subirana:  100 m. lliures
  • Ariadna Soler Maureta: 100 m. lliures
  • Marina Climent Manera:  100 m. lliures
  • Karla Álvarez Gómez:  100 m. lliures
  • Emma Feliu Martin:  100 m. lliures
  • Joana Oliveras Planas:  100 m. lliures
  • Yeray Hernández Porcel: 100 m. esquena
  • Alex Altisent Padró: 100 m. esquena
  • Pere Ansón Barrientos: 100 m. braça
  • Marc Bellez Calsina: 100 m. lliures
  • Arnau Sáez Pallisera: 100 m. lliures
  • Marc López Batista: 100 m. lliures
  • Sergi Lleó Fernández:  100 m. lliures. Aconseguint la 3ª posició i medalla de bronze.
  • Biel Canaleta Faixó:  100 m. lliures. Aconseguint la 1ª posició i medalla d’or.

I l’equip aleví en la sessió de tarda van nedar les següents proves:

  • Alba Rivera Alonso: 100 m. papallona
  • Jana Masdemont Guinda: 100 m. braça
  • Maria Rodeja Parada: 100 m. braça
  • Maria Isabela Lozneanu: 100 m. lliures
  • Clàudia Coderch Vicente: 100 m. lliures
  • Judit Ribas Castellanos: 100 m. lliures
  • Ingrid Romero Soler: 100 m. lliures. Aconseguint la 3ª posició i medalla de bronze.
  • Laia Casellas i Punset: 100 m. lliures. Aconseguint la 2ª posició i medalla de plata.
  • Crosby Fitch Asensio: 200 m. estils. Aconseguint la 2ª posició i medalla de plata.
  • Xavier Torres Berbel: 100 m. braça
  • Sergio Pano Soriano: 100 m. braça. Aconseguint la 2ª posició i medalla de plata.
  • Mateo Tilaguy Rodríguez: 100 m. lliures
  • Alex Siles Waddington: 100 m. lliures
  • Joel Soriano Nogales: 100 m. lliures
  • Biel Serra Ribas: 100 m. lliures
  • Ferran Almenara Barragan: 100 m. lliures

Els seus entrenadors es van mostrar molt satisfets dels resultats perquè tots/es van aconseguir estar a un gran rendiment, rebaixant les seves millors marques, assolint conceptes tècnic-tàctics i el que és més important, gaudint i disfrutant de l’equip i de l’ambient esportiu.

Seguim treballant!

L’equip Infantil i Júnior al complet a les instal·lacions del GEIEG.

L’equip aleví en la sessió de tarda del Trofeu de Sant Narcís de Girona.

Laia Casellas i Ingrid Romero van quedar en 2ª i 3ª posició respectivament en 100 m. lliures.

Sergio Pano va aconseguir la 2ª posició en 100 m. braça.

Crosby Fitch va aconseguir la 2ª posició en 200m. estils.

Sergi Lleó i Biel Canaleta van aconseguir 3ª i 1ª posició respectivament en 100 m. lliures.

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *