TROFEU MERCAT DEL RAM

08/04/2017

Un any més hem participat en el TROFEU MERCAT DEL RAM de Vic, que enguany arriba a la seva 41ª edició, aplegant a 20 clubs i més de 500 nedadors entre les sessions de matí i tarda.

La sessió matinal, destinada a les categories infantil i absoluta, ha estat la tercera fita del Circuit DS-Girosona de natació, i a part dels habituals de Girosona han participat clubs altres clubs, com l’Atlètic-Barceloneta, CN Las Norias, CN Cervera, CN Sallent i el CN Badalona, el que ha fet pujar el nivell general.

El programa, llarg, ha constat de cada un dels quatre estils en les distàncies de 100 i 200 m., més els 200 m. estils i els 50 m. esquena.

Vuit medalles individuals han estat la collita dels nedadors de la sessió matinal:

  • Adrian Escarabajal: 3r en 100 lliures (abs)
  • Bradley Clerisse: 1r en 100 braça (abs)
  • Borja Carrascal: 3r en 200 papallona (abs)
  • Anna Noheda: 3a en 100 papallona (abs)
  • Iker Carrascal: 1r en 100 braça (inf)
  • Miquel Llinares: 3r en 100 papallona (inf) i 2n en 200 papallona (abs)

A les medalles individuals s’ha d’afegir un lluitat bronze de l’equip masculí en el relleu 4×50 lliures.

La resta de participants han estat Lara López, Núria Taboada, Virginia Noheda, Marina Ansón i Pau Fernandez.

20170408-TrofeuRammati

Infantils, júniors i absoluts

Per la tarda el programa ha estat més reduït, els quatre estils en la distància de 100 m., els 200 estils, i per finalitzar dues rondes de relleus: 4×50 estils els benjamins i 4×100 estils els alevins.

En aquesta ocasió els nostres nedadors han trepitjat podi en quatre ocasions a nivell individual:

  • Giogi Zalabadze: 1r en 100 esquena (benj)
  • Mariona López: 1a en 100 estils (benj)
  • Maria Rodeja: 2a en 100 braça (alevi)
  • Biel Canaleta: 2n en 100 braça (alevi)

Els relleus benjamins masculins han assolit la tercera posició.

La resta de participants han estat Aarón Hernandez, Alex Calvo, Ferran Almenara, Heribert Sagrera, Mateo Tilaguy, Marc Bellezza, Marc Lopez, Pere Ansón, Xavier Torres, Adela Rodeja, Alba Rivera, Ariadna Soler, Celia Buxeda, Dafne Pascual, Ingrid Romero, Jana Masdemont, Joana Oliveras, Joana Pages, Júlia Almenara, Marina Caixach, Marina Climent, Martina Serra, Ona Masdemont.

20170408-TrofeuRamtarda

Alevins i benjamins